Nieco informacji dotyczących pozbywania się paskudnych woni

W każdym mieszkaniu codziennie pojawiają się przeróżnego typu zapachy. posiadają one różnorodne źródła – zdołają to być aromatyczne potrawy, rośliny, specyfiki, ale także odpadki, stare buty, papierosy czy popsute pożywienie. Mogą wpływać na nasze samopoczucie czy też na pierwsze doznanie u odwiedzających nas osób. Usuwanie brzydkich zapachów bywa więc koniecznością. Jak na przykład to sprawić? Rozwiązań na rozwikłanie tego kłopotu jest wiele. Całość zależy od tego skąd pochodzi woń, której chcemy się pozbyć.

Usuwanie brzydkich zapachów


Rozpocznijmy tedy od kuchni. W tym miejscu nierzadko doskwiera nam brzydki aromat z schładzarki. Należałoby zatem wszelkie towary trzymać w specjalnie do tego przeznaczonych pudełkach i również kontrolować ich stan i świeżość. Do tego w lodówce można umieścić ziemniaka lub proszek do wypiekania. Obie rzeczy świetnie zredukują nieprzyjemny zapach. Nie zwalnia nas to jednakże z obowiązku czyszczenia półek i ścianek lodówki – najlepiej czynić to mniej więcej co 3–4 tygodnie. Pomoże nam w owym ocet z wodą i cytryną. Z kolei na dno kosza na resztki rekomenduje się położyć sączek węglowy.

Do lodówek, podobnie jak do półek z ubraniami czy komód z obuwiem, możemy założyć zaparzone przedtem torebki herbaty. Absorbują one zapach swoisty dla wnętrza tych sprzętów. Do neutralizowania aromatu z obuwia świetnie sprawdzi się tymianek, i również wysmarowanie ich cieczą do płukania jamy ustnej o mocno mentolowym smaku. Usuwanie brzydkich zapachów po dymie papierosowym nie należy do prostych, jednakże nie bywa niemożliwe. Tu doskonale sprawdzi się soda oczyszczona, jaką należy wysypać na sprzęty. Po paru godzinach całokształt oczywiście odkurzamy. Na koniec możemy wykorzystać nieco olejku eukaliptusowego.

Gdy naturalne, swojskie specyfiki nie dają sobie rady, usuwanie brzydkich zapachów zdołamy zrealizować przy użyciu profesjonalnych neutralizatorów. Ich koszt to niecałe pięćdziesiąt złotych. Wskazane jest sprawdzić tę metodę, kiedy nic innego nie daje rady.